Przejdź do treści

Centrum Edukacji Ekologicznej

Wydarzenia

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Drzwi otwarte CEE - Grudziadzkie daniele w czterech porach roku - wiosna 2017

Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu serdecznie zaprasza na Drzwi otwarte CEE   „Grudziądzkie daniele w czterech porach roku - wiosna”                                                           Spotykamy się 3 czerwca 2017 r. o godz. 1000, 1200 lub 1400  w siedzibie CEE przy ul. Nad Torem 1.             Zapraszamy mieszkańców Grudziądza (indywidualnie, nie grupy zorganizowane) na zwiedzanie zagrody z danielami znajdującej się na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Akcja ma na celu ukazanie tych zwierząt w środowisku możliwie najbardziej zbliżonym do naturalnego oraz zwrócenie uwagi na zmiany zachodzące w wyglądzie i zachowaniu danieli w okresie wiosny. Dodatkową atrakcją spotkania będzie wspólne wykonywanie hoteli owadzich, które będzie można rozstawić we własnym ogródku. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 726-301-636 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.   LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

więcej

Spacer w poszukiwaniu leśniczego

Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na sobotni „Spacer w poszukiwaniu Leśniczego” który odbędzie się 13 maja 2017 roku, godz. 11:00. Miejsce zbiórki zostanie podane telefonicznie.                         Spacer będzie miał formę zabawy, gry terenowej, której celem będzie odnalezienie gospodarza lasu oraz zapoznanie uczestników z tajnikami jego pracy.    Ze względu na ograniczoną ilość uczestników obowiązują zapisy, których można dokonać pod numerem tel. 726-301-636 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.

więcej

Wielkanocny Piknik 2017

Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na „Wielkanocny Piknik”               Spotykamy się 8 kwietnia 2017 roku, godz. 1100 w siedzibie CEE, ul. Nad Torem 1.   W programie pikniku m. in.: warsztaty tworzenia palm wielkanocnych i recyklingowych ozdób świątecznych; pogadanka o zającu; poszukiwanie czekoladowych pisanek.    WSTĘP WOLNY!
  Zapraszamy całe rodziny! Organizator zapewnia na warsztatach niezbędne materiały.    

więcej

Grudziądzanie sadzą Las - Bukowa Aleja Mieszkańców

      Prezydent Grudziądza wraz z Centrum Edukacji Ekologicznej serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na wydarzenie „Grudziądzanie  sadzą las – Bukowa Aleja Mieszkańców”. Podczas akcji mieszkańcy będą mieli okazję posadzić drzewo, które zostanie oznaczone tabliczką z ich nazwiskiem. Następnie uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnego odnowienia fragmentu lasu.          W celu zapewnienia bezpieczeństwa, osoby przystępujące do pracy proszone są o zaopatrzenie się w odzież roboczą i rękawice ochronne. Organizator zapewnia miłą atmosferę, fachowy nadzór, miejsce sadzenia oraz dostarcza sadzonki i narzędzia. Akcja odbędzie się 22 kwietnia 2017 r.,  godz. 930 Zbiórka - parking leśny przy ul. Warszawskiej Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy! Najpierw należy zgłosić chęć udziału w akcji pod nr tel. 726 301 636 (od poniedziałku do piątku w godz. pracy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu), a następnie osobiście dostarczyć wypełniony formularz zgłoszeniowy do siedziby CEE przy ul. Nad Torem 1 do 31 marca 2017 roku. Formularz można pobrać poniżej lub odebrać w siedzibie CEE.   FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO POBRANIA  

więcej

"Witaj Wiosno!" - 2017

          Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu zaprasza przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych klas I – III  do udziału w pochodzie wiosennym z okazji Pierwszego Dnia  Wiosny pn. „Witaj Wiosno!”   Wiosenny pochód rozpoczynamy na Plantach przy ul. Al. 23-go Stycznia (fontanna przy Starostwie) o godz. 1200, dnia 21 marca 2017 r.   Uwaga! Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia z przyczyn niezależnych od niego.     Regulamin pochodu wiosennego z okazji Pierwszego Dnia Wiosny  „Witaj Wiosno!”  1.      Postanowienia ogólne 1.1. Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Ekologicznej działającego przy Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. 1.2. Informacje dotyczące szczegółów wydarzenia uzyskać można pod nr tel. 56/46-56-200. 1.3. Wydarzenie skierowane jest do przedszkolaków oraz do uczniów grudziądzkich szkół podstawowych klas I-III. 1.4.    Zwycięzców konkursów wyłoni komisja konkursowa powołana przez Prezydenta Grudziądza (okólnik nr 44/16 z dnia 6 grudnia 2016 r.). 1.5. Zgłoszenia udziału grupy przedszkolnej lub klasy w pochodzie wiosennym, można dokonać telefonicznie, osobiście w siedzibie CEE lub elektronicznie na adres cee@um.grudziadz.pl do dnia 16 marca 2017 r.  2.      Zorganizowane konkursy 2.1.    Warunkiem uczestnictwa w pochodzie jest zgłoszenie grupy przedszkolnej bądź klasy  poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej (zał. nr 2). 2.2.    Wzięcie udziału w pochodzie równoznaczne jest z uczestnictwem w jednym
z konkursów zorganizowanym przez CEE opisanych poniżej:   Konkurs dla grup przedszkolnych: polega na przygotowaniu przez grupę i prezentacji przez przedstawiciela grupy stroju Wiosennego Kwiatka. Kreacja powinna przedstawiać konkretny gatunek kwiata (krokus, przebiśnieg, żonkil, itp.). Ma być ręcznie wykonana
z wykorzystaniem ekologicznych materiałów. Organizator dopuszcza użycie produktów nie ekologicznych tylko do spojenia stroju. Spośród wykonanych prac zostaną wybrane najciekawsze, a autorskie grupy otrzymają nagrody.   Konkurs dla klas szkół podstawowych: polega na wykonaniu kukły Marzanny przez uczestników (1 szt. na klasę) z surowców ekologicznych (np. słoma, tkaniny bawełniane, papier, sznurek itp.) i przybycie z nią na uroczysty pochód. Organizator wydarzenia dopuszcza użycie produktów nie ekologicznych tylko do spojenia konstrukcji kukły np. drut. Marzanna powinna osiągać wymiary w przedziale od 1,5 do 2 metrów. Spośród wykonanych Marzann zostaną wybrane najciekawsze, a autorskie klasy otrzymają nagrody. 3.      Przebieg pochodu 3.1.    W obu konkursach ocenie podlegać będzie : - oryginalność, - estetyka wykonania, - rodzaj użytych materiałów  - oraz dobór kolorystyki kojarzącej się z nadejściem Wiosny. 3.2.    Wiosenny pochód rozpoczniemy od zebrania wszystkich uczestników na Plantach przy ul. Al. 23-go Stycznia (fontanna przy Starostwie) o godz. 1200, dnia 21 marca 2017 r. Miejscem docelowym pochodu będą Błonia Nadwiślańskie. 3.3.    Celem organizowania pochodu jest przekazanie wszystkim mieszkańcom miasta informacji o nadejściu kalendarzowej wiosny oraz zarażenie ich radością z tej okazji. Zachęcamy uczestników do przyniesienia ze sobą instrumentów np. tamburynów, trójkątów czy bębenków oraz do przygotowania piosenki o tematyce wiosennej, która będzie wykonywana podczas pochodu.  

więcej

Drzwi otwarte CEE - Grudziadzkie daniele w czterech porach roku - zima 2017

    Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu zwraca się z prośbą do nauczycieli o przekazanie uczniom/przedszkolakom i ich rodzicom zaproszenia na Drzwi otwarte CEE „Grudziądzkie daniele w czterech porach roku - zima”            Spotykamy się 4 marca 2017 r. o godz. 1000, 1200 lub 1400  w siedzibie CEE przy ul. Nad Torem 1.             Zapraszamy mieszkańców Grudziądza (indywidualnie, nie grupy zorganizowane) na zwiedzanie zagrody z danielami znajdującej się na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Akcja ma na celu ukazanie tych zwierząt w środowisku możliwie najbardziej zbliżonym do naturalnego oraz zwrócenie uwagi na zmiany zachodzące w wyglądzie i zachowaniu danieli w okresie zimy. Dodatkową atrakcją spotkania będzie wspólne wykonywanie budek lęgowych dla ptaków, które w tym okresie przystępują do budowy gniazd. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 726-301-636 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!  

więcej

Komiksy edukacyjne o przygodach SuperEkosia

Komiks edukacyjny "SuperEkoś misja segregacja" czyli podstawowe zasady segregacji odpadów na terenie Grudziądza dla najmłodszych. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Komiks edukacyjny "SuperEkoś misja po tropach do celu" czyli podstawowe zasady segregacji odpadów na terenie Grudziądza dla najmłodszych.    

więcej

Spacer z Leśniczym - zimowe dokarmianie zwierząt

Leśniczy Lasów Komunalnych zaprasza na kolejny spacer po Lesie Rudnickim, w trakcie którego przedstawi sposoby prawidłowego dokarmiania dzikiej zwierzyny. Wspólnie z uczestnikami wyłoży karmę w paśnikach oraz sól w lizawkach. Podasz pierwszego spaceru w 2017 roku na krótkich warsztatach w CEE kończących spacer, mieszkańcy poznają podstawowe zasady dokarmiania zimą ptaków oraz będą mogli wykonać dla skrzydlatych przyjaciół karmniki.

Na zakończenie spaceru przewidziany jest ciepły posiłek :)

Start - godz. 11:00, zbiórka – główne wejście do Lasu Rudnickiego (przy Rondzie Popiełuszki).
Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują zapisy (726-301-636).
Więcej informacji pod nr tel. 56/46-56-200  

więcej

Koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Lasów Państwowych

           Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu serdecznie zaprasza na koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Lasów Państwowych z Technikum Leśnego w Tucholi  który odbędzie się 23 października 2016 r. o godz. 1400  w siedzibie CEE przy ul. Nad Torem 1.             Koncert zostanie poprzedzony uroczystym podsumowaniem konkursu ekologicznego „Grudziądzki Przyjaciel Przyrody” zorganizowanego przez CEE.     Po występie orkiestry, natomiast, będzie przeprowadzona licytacja wyjątkowych przedmiotów, m. in. kurtka Krzysztofa Buczkowskiego, fotografia autorstwa Arkadiusza Kikulskiego, wyjście z Leśniczym na bekowisko, gadżety od Marleny Wawrzyniak, koszulka KS Stal Grudziądz z podpisami zawodników i wiele, wiele innych. Dochód z licytacji zostanie w całości przeznaczony na zakup specjalistycznego chodzika dla Roksany Sałatowskiej – dziewczynki z dziecięcym porażeniem mózgowym. WSTĘP WOLNY!

więcej

Drzwi otwarte CEE - Grudziadzkie daniele w czterech porach roku - jesień

            Serdecznie zapraszamy mieszkańców Grudziądza na ostatnie już w tym roku Drzwi otwarte CEE „Grudziądzkie daniele w czterech porach roku - jesień”               Spotykamy się 22 października 2016 r. o godz. 1000, 1200 lub 1400  w siedzibie CEE przy ul. Nad Torem 1. Tradycyjnie odbędzie się zwiedzanie zagrody z danielami przy Centrum Edukacji Ekologicznej, ponieważ akcja ma na celu ukazanie zwierząt w środowisku możliwie najbardziej zbliżonym do naturalnego w okresie jesieni. Zwiedzający będę mieli okazję zobaczyć jak zmienia się wygląd i zachowanie danieli w różnych porach roku. Ponad to uczestnicy odwiedzą mniejsze kwatery ze zwierzętami oraz wezmą udział w warsztatach jesiennych.   Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 726-301-636
od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

więcej

Spacer z leśniczym po zdrowie

           Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Grudziądza na sobotni „Spacer z leśniczym po zdrowie” którego współorganizatorem jest Geotermia Grudziądz, a odbędzie się 1 października 2016 roku, od godz. 11:00. Zbiórka – Geotermia Grudziądz, ul. Warszawska 56 – wejście do Studia Sylwetki Fit-Line.                         Trasa będzie wiodła ścieżkami Lasu Rudnickiego do siedziby Geotermii do siedziby CEE. Podczas spaceru pracownicy CEE zapoznają uczestników z leczniczymi właściwościami roślin leśnych, natomiast pracownicy Geotermii przeprowadzą proste ćwiczenia fizyczne.          Ze względu na ograniczoną ilość uczestników obowiązują zapisy, których można dokonać pod numerem tel. 726-301-636 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.

więcej

Sprzątanie Świata 2016

Sprzątanie Świata 2016 pod patronatem Prezydenta Grudziądza „Dbaj o zwierzęta i środowisko – nasza planeta to nie wysypisko!” 17 września 2016 roku   godz. 9:00 – 12:00 – zbieranie śmieci na terenach Lasu Rudnickiego i Lasu Świętopełka, obowiązują zapisy        pod nr tel. 726-301-636. Liczba miejsc ograniczona! godz. 14:00 – 18:00 – festyn ekologiczny na Błoniach Nadwiślańskich dla wszystkich mieszkańców Grudziądza Zbiórka elektrośmieci – pierwsze 100 osób otrzyma voucher na choinkę bożonarodzeniową;      W trakcie festynu ekologicznego, w godzinach 14:00 – 17:00, przeprowadzony zostanie konkurs „Pomagamy Roksanie”, który będzie polegał na zbiórce jak największej ilości (w kg) nakrętek plastikowych oraz czystych, pustych, zgniecionych, plastikowych butelek PET (po napojach).  Warunkiem wzięcia udziału w tym konkursie jest przyniesienie min. 1 kg nakrętek plastikowych!!!

Do wygrania atrakcyjne nagrody. Nagrodą główną jest voucher SODEXO o wartości 1000 zł.   Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.cee.grudziadz.pl w zakładce *Konkursy z nagrodami.       Ponadto, przez cały czas trwania festynu będą odbywały się występy na scenie m. in. zumba dla dzieci i dorosłych, pokaz mody ekologicznej,  podsumowania konkursów ekologicznych: „Ekologia w modzie” organizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej oraz „Energia w zgodzie z naturą” – organizowanego przez OPEC Atrakcje: - warsztaty ekologiczne; - labirynt z miskantusa; - konkursy ekologiczne z nagrodami; - pokazy Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu; - dmuchane miasteczko; - pogadanki prowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Jamy; - prezentacja umiejętności psa policyjnego; - degustacja potraw i koktajli warzywno-               owocowych; - loteria fantowa; - zumba dla dzieci i dorosłych; - sygnaliści myśliwscy;          

więcej

Dzień Otwartego Ula

   Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu wraz z Polskim Związkiem Pszczelarstwa oddział w Grudziądzu serdecznie zaprasza na festyn ekologiczny   "Dzień Otwartego Ula"     Spotykamy się 10 września 2016 r. w godzinach 14:00 – 18:00  w siedzibie CEE przy ul. Nad Torem 1.    W programie: pogadanki prowadzone przez pszczelarzy z Polskiego Związku Pszczelarstwa oddział Grudziądz na temat trudu pracy pszczelarza, różnorodności miodów, apiterapii.
   Podczas festynu przeprowadzone zostaną liczne warsztaty m. in. zdobienia tkanin woskiem pszczelim, produkcji świec z wosku pszczelego, tworzenie zabawek i elementów dekoracyjnych z motywem pszczoły, itp.   WSTĘP WOLNY!   Zakaz wprowadzania zwierząt na teren Centrum Edukacji Ekologicznej       WSTĘP WOLNY!

więcej

Niesiemy pomoc Roksanie!!!

         Roksana Sałatowska ma 12 lat. Urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym w postaci spastycznego paraliżu czterokończynowego. To schorzenie uniemożliwia dziewczynce samodzielne poruszanie się.   Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu chce pomóc Roksanie.
Ty możesz do nas dołączyć!             Wystarczy, że do stojących na terenie CEE przy ul. Nad Torem 1 w Grudziądzu pojemników wrzucisz plastikowe nakrętki lub zgniecione plastikowe butelki, które zostaną przekazane firmie recyklingowej. Zebrane w ten sposób pieniądze będą przekazane na zakup profesjonalnego chodzika (NF-Walker) dla Roksany, dzięki któremu dziewczynka będzie miała szansę samodzielnego chodzenia. Koszt urządzenia to 37.000 zł.                                                                                                        Za pomoc dziękujemy.               Chcesz wspomóc rehabilitację Roksany wejdź na stronę www.roksia.com.pl tam znajdziesz niezbędne informacje.  

więcej

Drzwi otwarte CEE - Grudziądzkie daniele w czterech porach roku - lato

         Serdecznie zapraszamy na drzwi otwarte Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu - "Grudziądzkie Daniele w czterech porach roku - lato". To już trzecie spotkanie z tego cyklu. Tym razem zapraszamy Was do obserwacji zmian zachodzących latem w wyglądzie i zachowaniu danieli. Byki nakładają poroże, jest ono na razie pokryte scypułem, który lada moment będzie ścierany. Jest to również czas macierzyństwa u danieli i uczestnicy wydarzenia będą mięli okazję zobaczyć półtoramiesięczne cielę. Oprócz danieli, spośród zwierząt leśnych, będzie można zobaczyć również sarnę i dziki. Podczas spotkania chcemy także, w formie zabawy, nauczyć uczestników rozpoznawać gatunki drzew leśnych.   Chętnych do uczestnictwa w wydarzeniu prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 726-301-636. Liczba miejsc ograniczona.  

więcej

Festyn "Nie kupuj kota w worku"

      Serdecznie zapraszamy całe rodziny na festyn "Nie kupuj kota w worku", który odbędzie się 7 sierpnia 2016 r. od godz. 14:00 w siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej, ul Nad Torem 1 w Grudziądzu.      Celem wydarzenia jest zachęcenie Grudziądzan do świadomego przygarniania zwierząt domowych, zwrócenie uwagi na odpowiedzialność jaka się wiąże z posiadaniem zwierzęcia w naszych domach.      W programie festynu wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych, dla posiadaczy zwierząt jak i osób, które planują posiadać pupila :)  

więcej

"Spacer z leśniczym o świcie"

        Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta  na sobotni „Spacer z leśniczym o świcie”, który odbędzie się 16 lipca 2016 roku na terenie Lasu Rudnickiego.            Zbiórka przy rondzie Popiełuszki – główne wejście do lasu, godzina zbiórki ok. 3:00 – dokładny czas zostanie podany telefonicznie.             Podczas spaceru będzie można dostrzec wyjątkowość Lasu o świcie oraz wsłuchać się
w ptasi budzik.              Zapisów można dokonać pod numerem tel. 726-301-636 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Spacer jest przeznaczony dla indywidualnych mieszkańców Grudziądza, nie przyjmowane są zapisy grup zorganizowanych.   

więcej

Grudziądzkie daniele w czterech porach roku - wiosna

         Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu zwraca się z prośbą do nauczycieli o przekazanie uczniom/przedszkolakom i ich rodzicom zaproszenia na drzwi otwarte CEE „Grudziądzkie daniele w czterech porach roku - wiosna”   Spotykamy się 18 czerwca 2016 r. o godz. 900, 1100 lub 1300  w siedzibie CEE przy ul. Nad Torem 1.         Zapraszamy mieszkańców Grudziądza (indywidualnie, nie grupy zorganizowane) na zwiedzanie zagrody dla danieli przy Centrum Edukacji Ekologicznej. Akcja ma na celu ukazanie zwierząt w środowisku możliwie najbardziej zbliżonym do naturalnego w okresie wiosny. Zwiedzający będę mieli okazję zobaczyć jak zmienia się wygląd i zachowanie danieli w różnych porach roku. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 726-301-636 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!   Podczas wydarzenia nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników konkursu
                                 „Daniel – imię to czy zwierzę?”,  którego regulamin dostępny jest na stronie internetowej www.cee.grudziadz.pl w zakładce *Konkursy z nagrodami, a zgłoszenia przyjmowane są do 15 czerwca 2016 r. na adres e-mail: cee@um.grudziadz.pl  

więcej

Majówka na trawie

My też tam będziemy!!!!!!!! Zapraszamy serdecznie na warsztaty ekologiczne prowadzone przez Centrum Edukacji Ekologicznej :) W piątek 27 maja:
13.00 Warsztaty Małego Artysty – tworzenie gadżetów z rolek po papierze toaletowym
15.00 Drewniany krążek – warsztaty wyrobu podstawek pod kubeczki W sobotę 28 maja:
11.00 Butelkowy ogród – warsztaty tworzenia kwiatów z butelek plastikowych
13.00 Sadzimy zioła – warsztaty recyklingowe
15.00 KOLOROWE SOWY – warsztaty kreatywnego tworzenia Oprócz w/w warsztatów przygotowaliśmy dla Was inne niespodzianki :) ZAPRASZAMY!!!!!!

więcej

Rajd pieszy "Leśnymi ścieżkami segregacji odpadów"

          Centrum Edukacji Ekologicznej, działające przy Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu wzorem lat poprzednich zaprasza uczniów z Państwa placówki do wzięcia udziału w piątej już edycji rajdu pieszego po terenie leśnym pt.: „Leśnymi ścieżkami segregacji odpadów” Rajd odbędzie się 4 czerwca 2015 roku (sobota) szlakiem wędrownym po lesie komunalnym (ok. 10 km). Zbiórka – godz. 1000 główne wejście do Lasu Rudnickiego – (przy rondzie koło Praktikera) Zakończenie – godz. 1400 - 1500 Podczas szlaku uczestnicy rajdu będą mieli możliwość wykazać się wiedzą przyrodniczą, umiejętnością współpracy w grupie oraz umiejętnością logicznego myślenia. Dla każdego z uczestników przewidziane są upominki. Po przejściu trasy uczestnicy otrzymają poczęstunek. Zgłoszenia wraz z podaną ilością uczestników, przyjmowane będą do dnia 31 maja 2016 r.  do godziny 1500. Liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Uczestnicy biorą udział w rajdzie na własną odpowiedzialność.   REGULAMIN RAJDU PIESZEGO „Leśnymi ścieżkami segregacji odpadów”   CEL Aktywizacja i integracja dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Rozbudzenie zainteresowania przyrodą lasu. Kreowanie umiejętności pracy w zespole. Zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu.   POSTANOWIENIA OGÓLNE   Organizatorem rajdu jest Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.   Zbiórka 4 czerwca 2016 roku (sobota) – godz. 1000  główne wejście do Lasu Rudnickiego – (przy rondzie koło Praktikera) Podczas wędrówki Uczestnicy wykonywać będą zadania lub odpowiadać na pytania z zakresu przyrody i ekologii. Na trasie Uczestnicy będą musieli odnaleźć punkty, w których ukryte będą zadania. Po dotarciu do mety Uczestnicy otrzymają poczęstunek Zakończenie godz. 1400 - 1500   ZASADY UDZIAŁU W RAJDZIE Uczestnikami rajdu są uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych. Uczestnicy powinni być ubrani w wygodne stroje sportowe z długimi rękawami i nogawkami (ze względu na obecność w lesie kleszczy, komarów itp. insektów) oraz powinni posiadać pełne obuwie sportowe. Każdy uczestnik powinien być wyposażony w wodę do picia. Grupa do dnia 31 maja 2016 r. powinna potwierdzić chęć udziału w rajdzie w formie wypełnionej karty zgłoszeniowej - skan zgłoszenia mailem na adres cee@um.grudziadz.pl z tytułem „Rajd” lub dostarczyć osobiście do siedziby CEE przy ul. Nad Torem 1 albo do Urzędu Miejskiego, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Ratuszowa 1 – blok C w Grudziądzu. Karta zgłoszeniowa dołączona jest do niniejszego regulaminu.   ROZSTRZYGNIĘCIE ZABAWY Nad prawidłowością przebiegu zabawy nadzór sprawować będzie komisja w składzie przedstawicieli Organizatora. Ocenie podlegać będzie: Prawidłowe wykonywanie zadań / odpowiadanie na pytania z zakresu przyrody i ekologii; prawidłowe odnalezienie punktu-zagadki  na danej trasie– 1 punkt prawidłowe wykonanie zadania lub odpowiedź na pytanie – 1 punkt Grupa, która zdobędzie najwięcej punktów wygrywa. W przypadku remisu punktowego, przewidziana jest dogrywka. Każdy z uczestników otrzyma upominki oraz dyplomy zgodnie z zajętym przez swoją grupę miejscem. Regulamin konkursu zostanie opublikowany na stronie internetowej www.cee.grudziadz.pl
w zakładce* wydarzenia.     POSTANOWIENIA KOŃCOWE   Przystąpienie do rajdu jest równoznaczne z zapoznaniem się Uczestników z treścią niniejszego regulaminu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za Uczestników przed rozpoczęciem i po zakończeniu rajdu. Uczestnik wyraża zgodę na publikację zdjęć z rajdu  na stronie internetowej Organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania rajdu z przyczyn niezależnych od Organizatora, o czym szkoły zostaną powiadomione w stosownym terminie.   Szczegółowych informacji udzielają pracownicy CEE pod nr tel. 56/46 56 200.      

więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij