Przejdź do treści

Centrum Edukacji Ekologicznej

Uroczyste podsumowanie konkursu "Zbieramy owoce drzew leśnych"

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

    Wczoraj tj. 9 listopada 2017 r. w siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Nad Torem 1 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego „Zbieramy owoce drzew leśnych”. Konkurs polegał na zbiórce kasztanów i żołędzi, które w okresie zimowym zostaną przeznaczone na dokarmianie zwierząt leśnych Lasu Rudnickiego, natomiast o zwycięstwie decydowała ilość owoców drzew leśnych (w kg) zebranych przez indywidualnego uczestnika.

Konkurs rozegrany został w dwóch kategoriach: przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych.

       W tegorocznej, XI już, edycji konkursu został ustanowiony nowy rekord zebranych przez jego uczestników, który wynosi 12880 kg.

Do tegorocznej edycji przystąpiło 10 przedszkoli i 15 szkół  podstawowych.

      Wśród przedszkoli najwięcej owoców drzew leśnych zebrano w Przedszkolu Miejskim Kopernika1467,5 kg. Na drugim miejscu jest Przedszkole Miejskie Tarpno1115,23 kg, a na trzecim – Przedszkola Miejskie Kuntersztyn1000,00 kg.

Przedszkolaki łącznie zebrały 4831,23 kg.    

       Spośród szkół najwięcej owoców zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7 - 2146,9 kg, niewiele mniej uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 20 - 1450 kg, natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 – 1184,6 kg.

Uczniowie szkół podstawowych klas I-III zebrali łącznie 8048,77 kg owoców drzew leśnych.

 

 

A oto lista laureatów

 

Kategoria – przedszkole:

I m-ce  Weronika Wdowczyk z PM Tarpno, która zebrała 537 kg owoców drzew leśnych

II m-ce Igor Pesta z PM Kopernik, który zebrał 514 kg owoców drzew leśnych

III m-ce Julia Łagocka z PM Tarpno, który zebrał 430 kg owoców drzew leśnych

 

wyróżnienia otrzymali:

Stanisław Sieniawski

334 kg

PN Bajkolandia

Miłosz Banacki

196 kg

PM Kuntersztyn

Natalia Sosik

183 kg

PM Kuntersztyn

Lena Wiczarska

154 kg

PM Kopernik

Jan Salamon

145 kg

PM Kopernik

Igor Janik

139 kg

PM Kuntersztyn

Szymon Stępień

137 kg

PM Tarpno

Blanka Bielicka

135 kg

PM Kopernik

Alexander Szumotalski

128 kg

PM Kuntersztyn

Amelia Urbańska

126,7 kg

PN Puchatek

Oliwia Mazur

98,4 kg

PN Puchatek

Bartosz Witkowski

95 kg

PM Kuntersztyn

Nikodem Nowakowski

94 kg

PM Kuntersztyn

 

 

Kategoria – szkoła podstawowa:

I m-ce  Kewin Wrzesiński z SP 3, który zebrał 524 kg owoców drzew leśnych

II m-ce Piotr Paprota z SP 7, który zebrał 500 kg owoców drzew leśnych

III m-ce Piotr Wojciechowski z SP 7, która zebrała 370 kg owoców drzew leśnych

 

wyróżnienia otrzymali:

Artur Babiński

340 kg

SP17

Sandra Dłużewska

252 kg

SP 3

Marta Banaszewska

244 kg

SP 20

Milena Łucka

200 kg

SP17

Liliana Górna

139,5 kg

SP 2

Julia Kaliszewska

125 kg

SP 4

Tymoteusz Czaja

120 kg

SP 7

Zuzanna Szymańska

119 kg

SP 12

Patryk Kopczyński

100 kg

SP 4

Lamine Kiełbasa

81 kg

SP 20

Paulina Stępniak

81 kg

SP 4

 

 

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij