Przejdź do treści

Centrum Edukacji Ekologicznej

Wydarzenia

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Lasów Państwowych

           Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu serdecznie zaprasza na koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Lasów Państwowych z Technikum Leśnego w Tucholi  który odbędzie się 23 października 2016 r. o godz. 1400  w siedzibie CEE przy ul. Nad Torem 1.             Koncert zostanie poprzedzony uroczystym podsumowaniem konkursu ekologicznego „Grudziądzki Przyjaciel Przyrody” zorganizowanego przez CEE.     Po występie orkiestry, natomiast, będzie przeprowadzona licytacja wyjątkowych przedmiotów, m. in. kurtka Krzysztofa Buczkowskiego, fotografia autorstwa Arkadiusza Kikulskiego, wyjście z Leśniczym na bekowisko, gadżety od Marleny Wawrzyniak, koszulka KS Stal Grudziądz z podpisami zawodników i wiele, wiele innych. Dochód z licytacji zostanie w całości przeznaczony na zakup specjalistycznego chodzika dla Roksany Sałatowskiej – dziewczynki z dziecięcym porażeniem mózgowym. WSTĘP WOLNY!

więcej

Drzwi otwarte CEE - Grudziadzkie daniele w czterech porach roku - jesień

            Serdecznie zapraszamy mieszkańców Grudziądza na ostatnie już w tym roku Drzwi otwarte CEE „Grudziądzkie daniele w czterech porach roku - jesień”               Spotykamy się 22 października 2016 r. o godz. 1000, 1200 lub 1400  w siedzibie CEE przy ul. Nad Torem 1. Tradycyjnie odbędzie się zwiedzanie zagrody z danielami przy Centrum Edukacji Ekologicznej, ponieważ akcja ma na celu ukazanie zwierząt w środowisku możliwie najbardziej zbliżonym do naturalnego w okresie jesieni. Zwiedzający będę mieli okazję zobaczyć jak zmienia się wygląd i zachowanie danieli w różnych porach roku. Ponad to uczestnicy odwiedzą mniejsze kwatery ze zwierzętami oraz wezmą udział w warsztatach jesiennych.   Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 726-301-636
od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

więcej

Spacer z leśniczym po zdrowie

           Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Grudziądza na sobotni „Spacer z leśniczym po zdrowie” którego współorganizatorem jest Geotermia Grudziądz, a odbędzie się 1 października 2016 roku, od godz. 11:00. Zbiórka – Geotermia Grudziądz, ul. Warszawska 56 – wejście do Studia Sylwetki Fit-Line.                         Trasa będzie wiodła ścieżkami Lasu Rudnickiego do siedziby Geotermii do siedziby CEE. Podczas spaceru pracownicy CEE zapoznają uczestników z leczniczymi właściwościami roślin leśnych, natomiast pracownicy Geotermii przeprowadzą proste ćwiczenia fizyczne.          Ze względu na ograniczoną ilość uczestników obowiązują zapisy, których można dokonać pod numerem tel. 726-301-636 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.

więcej

Sprzątanie Świata 2016

Sprzątanie Świata 2016 pod patronatem Prezydenta Grudziądza „Dbaj o zwierzęta i środowisko – nasza planeta to nie wysypisko!” 17 września 2016 roku   godz. 9:00 – 12:00 – zbieranie śmieci na terenach Lasu Rudnickiego i Lasu Świętopełka, obowiązują zapisy        pod nr tel. 726-301-636. Liczba miejsc ograniczona! godz. 14:00 – 18:00 – festyn ekologiczny na Błoniach Nadwiślańskich dla wszystkich mieszkańców Grudziądza Zbiórka elektrośmieci – pierwsze 100 osób otrzyma voucher na choinkę bożonarodzeniową;      W trakcie festynu ekologicznego, w godzinach 14:00 – 17:00, przeprowadzony zostanie konkurs „Pomagamy Roksanie”, który będzie polegał na zbiórce jak największej ilości (w kg) nakrętek plastikowych oraz czystych, pustych, zgniecionych, plastikowych butelek PET (po napojach).  Warunkiem wzięcia udziału w tym konkursie jest przyniesienie min. 1 kg nakrętek plastikowych!!!

Do wygrania atrakcyjne nagrody. Nagrodą główną jest voucher SODEXO o wartości 1000 zł.   Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.cee.grudziadz.pl w zakładce *Konkursy z nagrodami.       Ponadto, przez cały czas trwania festynu będą odbywały się występy na scenie m. in. zumba dla dzieci i dorosłych, pokaz mody ekologicznej,  podsumowania konkursów ekologicznych: „Ekologia w modzie” organizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej oraz „Energia w zgodzie z naturą” – organizowanego przez OPEC Atrakcje: - warsztaty ekologiczne; - labirynt z miskantusa; - konkursy ekologiczne z nagrodami; - pokazy Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu; - dmuchane miasteczko; - pogadanki prowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Jamy; - prezentacja umiejętności psa policyjnego; - degustacja potraw i koktajli warzywno-               owocowych; - loteria fantowa; - zumba dla dzieci i dorosłych; - sygnaliści myśliwscy;          

więcej

Dzień Otwartego Ula

   Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu wraz z Polskim Związkiem Pszczelarstwa oddział w Grudziądzu serdecznie zaprasza na festyn ekologiczny   "Dzień Otwartego Ula"     Spotykamy się 10 września 2016 r. w godzinach 14:00 – 18:00  w siedzibie CEE przy ul. Nad Torem 1.    W programie: pogadanki prowadzone przez pszczelarzy z Polskiego Związku Pszczelarstwa oddział Grudziądz na temat trudu pracy pszczelarza, różnorodności miodów, apiterapii.
   Podczas festynu przeprowadzone zostaną liczne warsztaty m. in. zdobienia tkanin woskiem pszczelim, produkcji świec z wosku pszczelego, tworzenie zabawek i elementów dekoracyjnych z motywem pszczoły, itp.   WSTĘP WOLNY!   Zakaz wprowadzania zwierząt na teren Centrum Edukacji Ekologicznej       WSTĘP WOLNY!

więcej

Niesiemy pomoc Roksanie!!!

         Roksana Sałatowska ma 12 lat. Urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym w postaci spastycznego paraliżu czterokończynowego. To schorzenie uniemożliwia dziewczynce samodzielne poruszanie się.   Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu chce pomóc Roksanie.
Ty możesz do nas dołączyć!             Wystarczy, że do stojących na terenie CEE przy ul. Nad Torem 1 w Grudziądzu pojemników wrzucisz plastikowe nakrętki lub zgniecione plastikowe butelki, które zostaną przekazane firmie recyklingowej. Zebrane w ten sposób pieniądze będą przekazane na zakup profesjonalnego chodzika (NF-Walker) dla Roksany, dzięki któremu dziewczynka będzie miała szansę samodzielnego chodzenia. Koszt urządzenia to 37.000 zł.                                                                                                        Za pomoc dziękujemy.               Chcesz wspomóc rehabilitację Roksany wejdź na stronę www.roksia.com.pl tam znajdziesz niezbędne informacje.  

więcej

Drzwi otwarte CEE - Grudziądzkie daniele w czterech porach roku - lato

         Serdecznie zapraszamy na drzwi otwarte Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu - "Grudziądzkie Daniele w czterech porach roku - lato". To już trzecie spotkanie z tego cyklu. Tym razem zapraszamy Was do obserwacji zmian zachodzących latem w wyglądzie i zachowaniu danieli. Byki nakładają poroże, jest ono na razie pokryte scypułem, który lada moment będzie ścierany. Jest to również czas macierzyństwa u danieli i uczestnicy wydarzenia będą mięli okazję zobaczyć półtoramiesięczne cielę. Oprócz danieli, spośród zwierząt leśnych, będzie można zobaczyć również sarnę i dziki. Podczas spotkania chcemy także, w formie zabawy, nauczyć uczestników rozpoznawać gatunki drzew leśnych.   Chętnych do uczestnictwa w wydarzeniu prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 726-301-636. Liczba miejsc ograniczona.  

więcej

Festyn "Nie kupuj kota w worku"

      Serdecznie zapraszamy całe rodziny na festyn "Nie kupuj kota w worku", który odbędzie się 7 sierpnia 2016 r. od godz. 14:00 w siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej, ul Nad Torem 1 w Grudziądzu.      Celem wydarzenia jest zachęcenie Grudziądzan do świadomego przygarniania zwierząt domowych, zwrócenie uwagi na odpowiedzialność jaka się wiąże z posiadaniem zwierzęcia w naszych domach.      W programie festynu wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych, dla posiadaczy zwierząt jak i osób, które planują posiadać pupila :)  

więcej

"Spacer z leśniczym o świcie"

        Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta  na sobotni „Spacer z leśniczym o świcie”, który odbędzie się 16 lipca 2016 roku na terenie Lasu Rudnickiego.            Zbiórka przy rondzie Popiełuszki – główne wejście do lasu, godzina zbiórki ok. 3:00 – dokładny czas zostanie podany telefonicznie.             Podczas spaceru będzie można dostrzec wyjątkowość Lasu o świcie oraz wsłuchać się
w ptasi budzik.              Zapisów można dokonać pod numerem tel. 726-301-636 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Spacer jest przeznaczony dla indywidualnych mieszkańców Grudziądza, nie przyjmowane są zapisy grup zorganizowanych.   

więcej

Grudziądzkie daniele w czterech porach roku - wiosna

         Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu zwraca się z prośbą do nauczycieli o przekazanie uczniom/przedszkolakom i ich rodzicom zaproszenia na drzwi otwarte CEE „Grudziądzkie daniele w czterech porach roku - wiosna”   Spotykamy się 18 czerwca 2016 r. o godz. 900, 1100 lub 1300  w siedzibie CEE przy ul. Nad Torem 1.         Zapraszamy mieszkańców Grudziądza (indywidualnie, nie grupy zorganizowane) na zwiedzanie zagrody dla danieli przy Centrum Edukacji Ekologicznej. Akcja ma na celu ukazanie zwierząt w środowisku możliwie najbardziej zbliżonym do naturalnego w okresie wiosny. Zwiedzający będę mieli okazję zobaczyć jak zmienia się wygląd i zachowanie danieli w różnych porach roku. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 726-301-636 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!   Podczas wydarzenia nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników konkursu
                                 „Daniel – imię to czy zwierzę?”,  którego regulamin dostępny jest na stronie internetowej www.cee.grudziadz.pl w zakładce *Konkursy z nagrodami, a zgłoszenia przyjmowane są do 15 czerwca 2016 r. na adres e-mail: cee@um.grudziadz.pl  

więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij