Przejdź do treści

Centrum Edukacji Ekologicznej

Wydarzenia

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

"Ptasie przysmaki"

Centrum Edukacji Ekologicznej serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Grudziądza na wydarzenie pt. „Ptasie przysmaki”. Spotykamy się 21 lutego 2015, godz. 1200 w Parku Miejskim w pobliżu lodowiska – Zielony Pawilon CEE.   Warsztaty z zakresu przygotowania smakołyków dla ptaków w najróżniejszej postaci, np. wianków, kul zimowych, itp.  połączone będą z uroczystym rozstrzygnięciem konkursu pt. : ”Ptasia stołówka”, polegającego na budowie karmnika, gdzie również do uczestnictwa zapraszamy całe rodziny.   Główną nagrodą w konkursie jest wejściówka do kina Helios dla rodziny. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie w zakładce *konkursy z nagrodami. Wykonane przysmaki dla ptaków zostaną, przez uczestników warsztatów, rozwieszone na terenie Parku Miejskiego.   Zapraszamy wszystkich  chętnych, całe rodziny! Organizator zapewnia na warsztatach niezbędne materiały. 

więcej

Warsztaty zimowe "Ciekawostki z życia sowy!"

Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu zaprasza do udziału w zimowych warsztatach ekologicznych pn. „Ciekawostki z życia sowy”. Zajęcia w ramach ferii zimowych prowadzone będą od poniedziałku do czwartku, od 16 do 26 lutego. Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy dziecko w towarzystwie dorosłego opiekuna. Grupa może liczyć maksymalnie 12 dzieci plus ich opiekunowie. Zgłoszenia na zajęcia są przyjmowane pod numerem tel. 56/46 56 200.   Tematy zajęć: Sowi porządek! odbiorcy – uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej termin: 16 lutego 2015 r. godz. 11.00 – 13.00 Sowa z życzeniami odbiorcy – uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej termin: 17 lutego 2015 r. godz. 11.00 – 13.00 Sowa igłą szyta odbiorcy – uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej termin: 18 lutego 2015 r. godz. 11.00 – 13.00 Sowa z piekarnika odbiorcy – uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej termin: 19 lutego 2015 r. godz. 11.00 – 13.00 Sowi decupage odbiorcy – uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej termin: 23 lutego 2015 r. godz. 11.00 – 13.00 Sowia dekoracja odbiorcy – uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej termin: 24 lutego 2015 r. godz. 11.00 – 13.00 Sowa jak z obrazka odbiorcy – uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej termin: 25 lutego 2015 r. godz. 11.00 – 13.00 Kupuj z sową, mądra głową odbiorcy – uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej termin: 26 lutego 2015 r. godz. 11.00 – 13.00   Regulamin zimowych warsztatów ekologicznych „Ciekawostki z życia sowy”   Organizatorem warsztatów jest Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Celem warsztatów jest przyswojenie przez uczestników wiedzy dotyczącej tak ciekawego gatunku ptaków jakim jest sowa, jej odmian, miejsc występowania, stylu życia. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-13 lat. Dziecko, aby uczestniczyć w warsztatach musi przyjść z dorosłym opiekunem. Opiekun jest odpowiedzialny za dziecko, z którym uczestniczy w warsztatach. Liczba dzieci biorących udział w warsztatach jest ograniczona. Na poszczególne spotkanie zapraszamy 12 dzieci plus ich opiekunów. Warsztaty odbywać się będą w siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Nad Torem 1. Zgłoszenia dziecka do uczestnictwa w warsztatach należy dokonać pod nr telefonu 56/46 56 200. Organizator zapewnia materiały, które będą wykorzystywane podczas zajęć praktycznych (wyjątek – 3 blaszane puszki potrzebne 16 lutego oraz 2 kolorowe skarpetki – 24 lutego). Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia z zajęć uczestników, którzy zakłócają ich przebieg lub zachowują się niestosownie. Zgłoszenie dziecka do udziału w warsztatach jest jednoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu jak również z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku dziecka i opiekuna.    

więcej

Świąteczne Ikebany

Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w świątecznym dekorowaniu miasta, polegającym na ułożeniu ikebany z materiału roślinnego dostarczonego przez tut. Wydział oraz ozdób świątecznych przygotowanych przez uczniów placówek. Świąteczne spotkanie odbędzie się dnia 5 grudnia 2014 o godz. 1100 według poniższego rozkładu: Lp Placówka Miejsce spotkania                                     1 Ośrodek Szkolno -Wychowawczy Nr 1, ul. Parkowa 25 Plac Miłośników Astronomii 2 Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2,  ul. Kasprowicza Rybny Rynek 3 Zespół Szkół Specjalnych, ul. Sikorskiego 42 Al. Królowej Jadwigi - Flisak   Dla każdego uczestnika po ułożeniu ikebany przewidziany jest upominek. Zgłoszenia do udziału będą przyjmowane telefonicznie pod numerem telefonu 056/ 46-56-200 lub 056/ 45-10-262 do dnia 3 grudnia (włącznie) 2014 r.  Należy podać ilość uczestników spotkania.   Uwaga! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu spotkania z przyczyn niezależnych od niego.

więcej

"EkoFestyn"

Organizatorzy: Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia oraz Urząd Miejski serdecznie zapraszają grudziądzan do udziału w „Ekofestynie”, który odbędzie się w sobotę, 20 września w godz. 14.00-18.00 na Błoniach Nadwiślańskich.

W programie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zaplanowano specjalny program artystyczny przygotowany z myślą o rodzinach oraz liczne zabawy i konkursy. Dla zwycięzców atrakcyjne nagrody.

My również tam będziemy, szukajcie zielonego namiotu CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ!
Mieszkańcy Grudziądza, którzy pojawią się na pikniku będą mogli skosztować naturalnych wyrobów i produktów, a także je zakupić. Ponadto osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w warsztatach świecownika, garncarskim czy papieru czerpanego.

Przypomnimy tradycje dawnej polskiej wsi. Uczestnicy „Ekofestynu” będą mogli spróbować swoich sił w ubijaniu masła w kierzance czy mieleniu mąki w drewnianym młynie żarnowym oraz ubić kaszę w ponad stuleniej stępie. W programie przewidujemy również smażenie powideł, a dla chętnych bicie monet oraz strzelanie z łuku.

Wpisując się zaś w akcję „Sprzątania Świata” zaproponujemy układanie kwiatu petunii z butelek plastikowych typu PET oraz „korali” z puszek po napojach. Każda osoba, która przyniesie na Błonia Nadwiślańskie 4 czyste butelki plastikowe typu PET o pojemności 1,5 l lub 4 czyste puszki po napojach otrzyma atrakcyjny gadżet.

Serdecznie zapraszamy i czekamy na Państwa!

więcej

"Razem z Nami posadź drzewa!"

Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu z okazji święta – ‘Październik miesiącem drzew’, zaprasza szkoły podstawowe (klas IV-VI) do wzięcia udziału w planowanym wydarzeniu pt. „Razem z Nami posadź drzewa!” Regulamin wydarzenia ekologicznego „RAZEM Z NAMI POSADŹ DRZEWA!” 1. Cel akcji 1.1.    Aktywizacja dzieci i młodzieży. 1.2.    Rozbudzanie zainteresowań związanych z ekosystemem leśnym. 1.3.    Podnoszenie świadomości ekologicznej związanej z ochroną środowiska. 1.4.    Organizatorzy chcą zainspirować wszystkich uczestników do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzewostanu. 2. Organizacja 2.1.Organizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Ekologicznej działającego przy Urzędzie Miejskim w Grudziądzu –Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, 2.2. Aby wsiąść udział w planowanym wydarzeniu, uczniów klas IV-VI szkół podstawowych zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych organizowanych w CEE o tematyce przyrodniczo-leśnej w miesiącach wrzesień 2014 – marzec 2015 r. Za każdorazowe przyjście na w/w zajęcia klasa otrzyma od pracownika CEE pieczątkę na karcie zajęć. Zebranie pięciu pieczątek przez jedną klasę jest równoznaczne z udziałem danej klasy w sadzeniu drzew w Lesie Rudnickim miasta Grudziądz. Nasadzenia odbędą się wiosną 2015 roku – o miejscu i terminie wygrane klasy zostaną poinformowane oddzielnym pismem. 2.3. Zaliczane tematy do w/w wydarzenia zgodnie z ofertą zajęć 2014/2015: Numer 1-10 oraz 18-20. 2.4.Szczegółowe informacje uzyskać można pod nr tel. 56/46-56-200. 2.5.Przystąpienie do wydarzenia równoznaczne jest z zapoznaniem się i akceptacją niniejszego regulaminu.  

więcej

"Grudziądzanie sadzą Las"

Prezydent Grudziądza wraz z Centrum Edukacji Ekologicznej serdecznie zaprasza na wydarzenie pt. „Grudziądzanie sadzą Las!” Spotykamy się 4 października 2014, godz. 1000 Rondo ks. Jerzego Popiełuszki – główne wejście do Lasu (obok Praktikera). Dla pierwszych 50 rodzin – talon na świąteczną choinkę do odebrania tuż przed świętami Bożego Narodzenia! Dla wszystkich gorące kiełbaski z grilla! Dla zapewnienia bezpieczeństwa, osoby przystępujące do pracy proszone są do zaopatrzenia się w odzież roboczą i rękawice ochronne. Organizator dostarcza sadzonki i niezbędne narzędzia.  Zapraszamy wszystkich chętnych, całe rodziny!  

więcej

"Tworzymy butelkowe ogrody w mieście"

Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu zaprasza wszystkich mieszkańców miasta Grudziądza do udziału w bezpłatnych warsztatach  pt. „Tworzymy Butelkowe Ogrody w Mieście”. Warsztaty polegać będą na własnoręcznym wykonaniu recyklingowych kwiatów, którymi zostaną udekorowane trawniki przy Plantach. Czekamy na Was dnia 13 września, od godziny 12:00 – zielony pawilon Centrum Edukacji Ekologicznej na plantach (fontanna koło Starostwa Powiatowego - Al. 23 Stycznia). Zachęcamy do tego, aby zostać z nami na dłużej i pomóc w stworzeniu dzieła mającego wielu autorów. Liczba miejsc nieograniczona! Zapraszamy!

więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij