Witaj Wiosno 2018
Centrum Edukacji Ekologicznej działające w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu zaprasza przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych klas I – III do udziału w pochodzie wiosennym z okazji Pierwszego Dnia Wiosny
„Witaj Wiosno!”
Wiosenny pochód rozpoczynamy na Plantach przy ul. Al. 23-go Stycznia (fontanna przy Starostwie) o godz. 1200, dnia 21 marca 2018 r.
Regulamin pochodu wiosennego z okazji Pierwszego Dnia Wiosny
„Witaj Wiosno!”
1. Postanowienia ogólne
1.1. Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Ekologicznej działające w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.
1.2. Informacje dotyczące szczegółów wydarzenia uzyskać można pod nr tel. 56/46-56-200. oraz na stronie internetowej www.cee.grudziadz.pl w zakładce *wydarzenia.
1.3. Wydarzenie skierowane jest do przedszkolaków oraz do uczniów grudziądzkich szkół podstawowych klas I-III.
1.4. Zwycięzców konkursów wyłoni komisja konkursowa powołana przez Prezydenta Grudziądza (okólnik nr 52/17 z dnia 8 listopada 2017 r.).
1.5. Zgłoszenia udziału grupy przedszkolnej lub klasy w pochodzie wiosennym, można dokonać telefonicznie, osobiście w siedzibie CEE lub elektronicznie na adres cee@um.grudziadz.pl do dnia 15 marca 2018 r.
2. Zorganizowane konkursy
2.1. Warunkiem uczestnictwa w pochodzie jest zgłoszenie grupy przedszkolnej bądź klasy poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej (zał. nr 2).
2.2. Wzięcie udziału w pochodzie równoznaczne jest z uczestnictwem w jednym
z konkursów zorganizowanym przez CEE opisanych poniżej:
Konkurs dla grup przedszkolnych: polega na przygotowaniu przez grupę transparentu przedstawiającego Wiosennego Ptaka. Praca powinna przedstawiać konkretny gatunek ptaka kojarzonego z nadejściem wiosny (bocian, skowronek, jaskółka, itp.). Praca ma być wykonana z wykorzystaniem recyklingowych materiałów.
Spośród wykonanych prac zostaną wybrane najciekawsze, a autorskie grupy otrzymają nagrody.
Konkurs dla klas szkół podstawowych: polega na wykonaniu kukły Marzanny przez uczestników (1 szt. na klasę) z surowców ekologicznych (np. słoma, tkaniny bawełniane, papier, sznurek itp.) i przybycie z nią na uroczysty pochód.
Organizator wydarzenia dopuszcza użycie produktów nie ekologicznych tylko do spojenia konstrukcji kukły np. drut. Marzanna powinna osiągać wymiary w przedziale od 1,5 do 2 metrów.
Spośród wykonanych Marzann zostaną wybrane najciekawsze, a autorskie klasy otrzymają nagrody.
3. Przebieg pochodu
3.1. W obu konkursach ocenie podlegać będzie :
- oryginalność,
- estetyka wykonania,
- rodzaj użytych materiałów
- oraz dobór kolorystyki kojarzącej się z nadejściem Wiosny.
3.2. Wiosenny pochód rozpoczniemy od zebrania wszystkich uczestników na Plantach przy ul. Al. 23-go Stycznia (fontanna przy Starostwie) o godz. 1200, dnia 21 marca 2018 r. Miejscem docelowym pochodu będą Błonia Nadwiślańskie.
3.3. Celem organizowania pochodu jest przekazanie wszystkim mieszkańcom miasta informacji o nadejściu kalendarzowej wiosny oraz zarażenie ich radością z tej okazji.
Zachęcamy uczestników do przyniesienia ze sobą instrumentów np. tamburynów, trójkątów czy bębenków oraz do przygotowania piosenki o tematyce wiosennej, która będzie wykonywana podczas pochodu.